Wiele osób zadaje sobie (i innym) pytanie – jak powinna wyglądać i z czego się składać teczka na Wzornictwo ASP? Jak się przygotować na egzamin ? Gdzie i czego się uczyć ?
Nie jest prostym znaleźć miejsce gdzie w sposób wielowątkowy i całościowy zostaniesz przygotowany do tego egzaminu i dodatkowo stworzysz świetną teczkę. Miejsce takie musi łączyć ze sobą cech świetnej pracowni o kierunku rysunku artystycznego/ASP i tak samo dobrej w kierunku rysunku design/architektura. Kurs Rysunku Moduł jest jedną z nielicznych pracowni (możliwe, że jedyną) która łączy te wszystkie cechy. W Module pracują z tobą osoby zarówno związane z Akademią Sztuk Pięknych jak z Architekturą na PW. Poziom naszych prac ? Wejdź na nasz profil INSTA !Możesz oczywiście łatwo poszperać w internecie i porównać – stanowimy polską czołówkę. Między innymi na nas wzoruje się większość pomniejszych i świeżych pracowni, podglądając prace, techniki, sposób prowadzenia zajęć i metodologię. Nie sposób jednak dorównać oryginałowi tylko go podpatrując.

Aby stworzyć poważną i dobrą teczkę na Wzornictwo musisz uczyć się na takim Kurs Rysunku gdzie prowadzony jest na poważnie zarówno rysunek artystyczny jak i tzw. klasyczny (inaczej mówiąc „designerski” lub zbliżony do architektonicznego). Musisz się uczyć tam dwie wyznaczane są trendy i kreowane nowe pomysły. Jeżeli nie chcesz „zapłacić dwa razy” (tak pieniędzmi jak i pracą) sprawdź dobrze jak wyglądają prace wykonywane w miejscu gdzie zamierzasz podjąć naukę.

Możemy pokazać Ci z czego powinna składać się bardzo dobra teczka i jaki powinna osiągać poziom plastyczny. Integralną częścią teczki będzie „podstawka” – czyli prace, które wprowadzane są praktycznie na każdy kierunek ASP. Do takiej podstawy należały będą:

MARTWA NATURA – tutaj istotne jest ujęcie bardziej techniczne – nie zapominając oczywiście o dobrej plastyce. Sam temat pracy może opowiadać np. o ewolucji jakiegoś przedmiotu w czasie – przykład – Historia Telefonu Wiktora Gawińskiego.

POSTAĆ RYSOWANA Z NATURY – Bardzo częstym błędem osób zdających na Wzornictwo ASP jest umniejszenie roli tych prac. Postać powinna być uczciwie narysowana z natury, z pozującego modela. Wcale nie musi on być nagi ani „leciwy” ale nie „ściemniaj” rysunkiem ze zdjęcia ponieważ zazwyczaj widać jest najpierwszy rzut oka, że to nie jest praca z natury 🙂

PRACE MALARSKIE  – w przypadku teczki na Wzornictwo ASP najlepiej gdy malarstwo będzie przedstawiało martwą naturę. Jeżeli będzie miała charakter lekko techniczny – tym lepiej – te studia idą właśnie w takim kierunku.

PRACE ANALITYCZNO DESIGNERSKIE – bardzo ważnym jest by przedstawić w teczce prace świadczące o twojej dociekliwości, myśleniu przestrzennym i analizie formy ciekawych obiektów wzornictwa przemysłowego. Istotnym jest taki ich dobór by były piękne w formie, proste, ogólnie znane i często stosowane np. zapalniczka, zszywacz do papieru, wyciskarka do owoców itd. Mądrym jest także przedstawić swoje zainteresowanie formą na podstawie analizy obiektów wzornictwa należących do klasyki np. wiolonczela czy skrzypce.  W ramach planszy warto jest ukazać obiekt w kilku różnych widokach perspektywicznych – np. jeden dynamiczny a drugi statyczny. Pozostałe elementy planszy to „rozstrzelenie” obiektu na którym można ukazać składowe elementy analizowanego obiektu w odpowiednim ich układzie. Ciekawym rozwiązaniem będzie także „pochwalenie się” wiedzą o poprawnym stosowaniu rzutowania w układzie europejskim.
Do dzieła ! Zapraszamy Ciebie do nas na Kurs Rysunku ! Przygotuj się z nami na Wzornictwo ASP